לוקחים קריאטין?

איך נוטלים קריאטין – החלק השני

** כל התוכן המוצג באתר הנו באחריות הקורא בלבד ויש להתייעץ עם יועץ רפואי או/ו מדריך מוסמך לפני כל ביצוע תכנית אימונים/תזונה המוצגים באתר, הנהלת האתר אינה לוקחת אחריות על מעשי הגולשים ובאה לספק מידע בלבד **

במאמר קודם במגזין שלנו סקרנו את ההשפעות העיקריות של צריכת קריאטין ומדוע הקראטין נחשב לתוסף החוקי שתוסף הכי 😉 אבל הרבה שמועות רצות ברשת על הדרך שבה אנחנו צריכים לקחת אותו, בואו נעשה לנו קצת סדר בבלאגן ותחשבו אם אתם רוצים את זה ומה הדרך שבא אתם תבחרו.

3 השיטות הפופולריות לנטילת קריאטין:

  1. קריאטין בהעמסה כבדה+תחזוקה
  2. קריאטין בהעמסה יחסית ותחזוקה
  3. קריאטין בתחזוקה כללית

1.נטילת קריאטין בהעמסה כבדה+ שלבי תחזוקה:

הגרסה הזאת טוענת שיש לקחת קריאטין בכמות  גדולה למשך של 5-7 ימים, מה שנקראת תקופת ההעמסה. בתקופת ההעמסה אנחנו מביאים במהירות גדולה את השרירים שלנו לרווית קריאטין. אחרי תקופת ההעמסה הזאת אנחנו עוברים למצב תחזוקה שבו נוטלים 2.5-5 גר' קריאטין ביום. מצב התחזוקה. 

למה לעשות העמסה  כבדה? אנחנו מגיעים לתחתנה הסופית מהר יחסית. ההשפעות החיוביות של הקריאטין על היכולת שלנו להתאמן היא המהירה ביותר.

למה לא לעשות העמסה כבדה?

  1. לא מעט מספרים על תופעות לוואי "מסריחות" – גזים ושילשולים. תבחרו בעצמכם…
  2. נטילת קריאטין בהעמסה קלה+ תחזוקה: ההבדלים בין הדרך הזו לדרך הקודמת היא במינונים ובזמנים של תקופת ההעמסה. כאן אנחנו נוטלים רק 10גר' קריאטין ביום במשך 10-14 ימי העמסה. לאחר ימי ההעמסה האלו אנחנו עוברים למצב תחזוקה של 2.5-5 גר' קריאטין ביום. התוצאה ברורה, אנחנו מגיעים לרוויה מאוחר יחסית, אבל תופעות הלוואי המוזכרות למעלה פחותות.  
  3. נטילת קריאטין בתחזוקה: כאן אחנו נוטלים כ5גר' קריאטין ביום למשך חודש ואז עוברים למצב התחזוקה הרגילה של 2.5-5גר' ביום. תופעות הכח המתפרץ וכו' שמורגשות בשתי השיטות הקודמות לא קורות פה, אבל אנחנו לוקחים את הקריאטין בצורה הבטוחה ביותר.

מתי הכי טוב לקחת את הקריאטין?

יש 3 תזמונים לקת את הקריאטין, לכל אחד יתרונות וחסרונות

לפני האימון?

כאן התשובה נשמעת הגיונית, קחו את הקריאטין לפני האימון, תקבלו הרבה יותר ATP וכח לאימון, האימון יהיה יותר אינטנסיבי וכמובן שזה מה שאתם רוצים, לא?

אחרי האימון?

כאן אנחנו באים קצת הפוך על הפוך, אחרי האימון הגוף שלנו מרוקן מפחמימות וחלבונים, ואחרי האימון אנחנו באים ומרביצים בחלון ההזדמנויות חלבון ופחמימות, אם נוסיף לזה גם קריאטין, נקבל ספיגה מקסימלית! 

מתי שבא לכם?

אם נחנו לא מתאימנים תחרותיים, המטרה של נטילת הקריאטין היא להביא את השרירים לסוג של רוויה ומצב של תחזוקה נכון, אז כל עוד אנחנו מתמידים, העיקר שאנחנו לוקחים אותו ולא משנה מתי.   בכל מקרה השורה התחתונה היא שרק אימון טוב יביא תוצאות!

Comments

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *