הסרטים הטבעוניים הכי טובים (בנטפליקס)

** כל התוכן המוצג באתר הנו באחריות הקורא בלבד ויש להתייעץ עם יועץ רפואי או/ו מדריך מוסמך לפני כל ביצוע תכנית אימונים/תזונה המוצגים באתר, הנהלת האתר אינה לוקחת אחריות על מעשי הגולשים ובאה לספק מידע בלבד **

טוב אז אחרי שנטפליקס דוחפים את שירות הוידאו שלהם בכל מקום אפשרי, מופיעים אצלי בכל פינה בפייסבוק, טוויט, יוטיוב, פאקינג היינו כמה ימים במדריד, אולי חצי משלטי הפרסום בעיר הזאת היו שייכים לנטפליקס… את גב הגמל שבר איזה קש קטן (שלא קשור לטבעונות) איזו כתבה בynet, בטח ממומנת גם כן על סרט מתח/אימה הכי מפחיד שנעשה אי פעם, כזה שגם חובבי הזאנר התקשו לראות עד הסוף, אז הרמתי טלפון או פייסבוק לחבר שלי חן, אמרתי לו יאללה רואים? הוא סינן אותי כרגיל שיש לו עבודה אבל בו נטוס לאמסטרדם במקום… אז אחרי עוד כמהקמיינים שלרימרקטינג שנטפליקס דחפו לי, אמרתי יאללה בו ניתן להם ניסיון, 30 שקל לחודש וביטול חינם…

אז את הסרט לא הצלחתי לראות עד הסוף, החזקתי איזה 35 דקות שהתחילו בנינוחות מורטת עצבים ועברו לרוחות שמסתובבות בבית עם ילדים משכבה סוציואקונומית קשה ואמא שלא נמצאת בבית כי היא עובדת באיספור עבודות, נשברתי ואני לא יודע אם אמשיך לראות… בכל מקרה קבלו את הסרטים שכל טבעוני צריך לראות ולדחוף הלאה לחבריו:

הסרטים הטבעוניים הכי טובים (נטפליקס):

 1. אוקצ׳ה

  – למרות שמדובר בסרט עם התקציב שמירי רגב מחלקת לכל תעשיית הקולונוע הישראלית בשנתיים (אולי), הסרט לא הגיע למסכים, עוד נוכח התשבוחות שקצר בכל מיני פסטיבלים. מדובר על סוג גדול מאוד של חזיר שמגודל בג׳ונגל כלשהו ע״י נערה חביבה. החזיר נחטף ע״י מי שמייצגים את תעשיית הבשר ומוצג כדבר הבא במזון הבשרי, תגלית המיליון שתוכל להשביע אינספור אנשים וכמובן דרך נוחה וקלילה לראשי תעשיית הבשר לגלגל עוד יותר כסף ממה שעושה עד עכשיו. מפה לשם הנערה יוצאת להציל את חיית המחמד שלה עד לסוף שאותו לא נגלה. שורה התחתונה – זה סרט שיכול להיות לכל המשפחה, למרות המסרים הקשים שעוברים דרכו. יש שימוש במילים לא חינוכיות, אבל התירגום העברי משבש את המשמעות המקורית שלהן. סרט ששונה מיתר הסרטים ברשימה למטה בצורה משמעותית.

 2. CowSpiracy

  – סרטם של קיפ אנדרסן ריגן קוהן. מכל הבלאגן של יורי והחזית, זה הסרט שטבען אותי אם אפשרי לקרוא לזה ככה (תודה לאורי זילברשטיין). הסרט דן לעומק על חלקה של התעשייה האדירה הזאת החל מההתחממות הגלובלית ועד לצורה חסרת הבושה שבא דחופים את מוצרי הבשר בצורה עיוורת תוך כדי התעלמות טוטאלית מהשפעתן המכרעת על בריאותינו ובריאות ילדינו.

 3. What the Health

  – אחרי Cowspiracy וההצלחה הפשוטה והגדולה שלו קיפ אנדרסן הוציא בשנה שעברה (2017) את סרטו החדש. להבדיל מסרטו הראשון שבו הושם דגש על ההשפעה הסביבתית של תעשיית הבשר, הפעם הסרט מתמקד יותר על ההשפעה הבריאותית חסרת הרחמים של התעשייה. הנקודה שהכי עניינה אותי בסרט מוצגת ע״י דר׳ גרינגר: הדרך שבה תעשיית הבשר ממשיכה לדחוף בשר לגרון שלנו היא ע״י יצירת בילבול, ברור לכולם שם שהם לא יכולים להמשיך למכור את הבשר כמוצר של 100% בריאות כמו שעשו עשרות שנים, הם עוברים לבילבול, פרסומים סמויים (כנסו לynet ותמצאו בשניות עשורת מאמרים ממומנים ע״י התעשייה תחת הכותרת בשיתוף XYZ) כמו האם אתם באמת צריכים להפסיק לאכול בשר? האם נקניקיות באמת גרועות כמו שאומרים? לכו לראות את הסרט הזה, וכן הלאה… קיצור סרט חובה.

 4. Babe

  – אם אוקצ׳ה הסרט הראשון הוא גבולי כסרט לכל המשפחה, בייב הוותיק הוא בהחלט סרט לכל המשפחה. סרט  משנת 1997 המספר על חזיר קטן שרצה להיות יותר. לא מדובר על סרט טבעוני קלאסי, וטבעונים יכולים להגיד שהוא דווקא משתף פעולה עםה התעשייה, אבל אחרי שהילדים מסיימים לראות אותו, הם ללא ספק מרגישים קצת יותר מחוברים לבעלי חיים שאינם הכלב/חתול הסטנדרטיים, אלא חזיר וכבשה שנמצאים על הצלחת של כולם.

Comments

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *